Ana sayfa
Firmamız
Ürünlerimiz
Hizmetlerimiz
Haberler
İletişim
Galeri - YENI 
 
Köylünün imdadına güneş  enerjili su yetişti     03.07.2007

Elektrik faturasıyla başa çıkamayan Süleymanlı Köyü’nün imdadına Temiz Enerji Vakfı yetişti. Türkiye’de ilk kez ’güneş enerjili su pompalama sistemi’ kuyudan su çıkarmak için elektrik motoru kullanan köylüyü ağır faturalardan kurtardı.

----------------
Pahalı elektrik, güneş enerjisini akla getirdi

Konya Büyükşehir Belediyesi, kentteki en büyük mesire yerine elektrik getirilmesi için 300 bin YTL istenince, ihtiyaç duyulan enerjiyi, 80 bin YTL’ye mal ettiği güneş enerjisinden elektrik üreten sistemle karşılamaya başladı.
---------------
Gerekli iznin çıkması halinde, enerji talebinin kısa vadeli çözüm arayışları çerçevesinde kurulması öngörülen rüzgar santrallarine yenileri ekleniyor.
------------------
"Su akar, Türk bakar' sözü mazide kalacak mı?"
Konuyu mercek altına alan devlet, Enerji Verimliliği Kanun Tasarısı ile halka elektrik üretme fırsatı sunuyor. Yani vatandaş, evinin kenarındaki dereye mikro türbin kurup elektrik üretebilecek. Tasarı vatandaşa ürettiği enerjiyi kendisinin kullanmasının yanı sıra, devlete satma imkanı da getiriyor.
-----------
AB yüzünü yenilenebilir enerjiye dönüyor
Avrupa Birliği(AB), her geçen gün artan enerji ihtiyacını karşılayabilmek ve küresel ısınmaya karşı mücadele edebilmek için, yüzünü 'doğa dostu' olarak görülen yenilenebilir enerjilere çevirdi.