Ana sayfa
Firmamız
Ürünlerimiz
Hizmetlerimiz
Haberler
İletişim
Galeri - YENI

 


 

ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMLERİ_
Dünyada yıllardan beri kullanılan ve büyük bir başarı sağlayan elektrikli çit sistemleri tarımsal alandaki üreticilerimizin bilinçlenmesiyle ülkemizde de sıklıkla kullanılır hale gelmiştir.

Türkiye de çok yaygın bir kullanım olanağı olan ve çok hesaplı rakamlarla kesin çözüm sağlayan sistemleri müşterilerimize sunduk.

Gerek büyükbaş hayvanların belli bir ortamda tutulması gerekse yabani ve zararlı hayvanların tarım alanlarına girmelerini önlemek amacıyla kullanılan sistemler  EGE, Marmara, Akdeniz bölgelerinde büyük başarı sağlamış ve güven kazanmıştır.1,5 km den 30 km ye kadar kapsamı bulunan sistem 220 v elektrikle, Şarjlı pille, kuru pille ve GÜNEŞ PANELLERİYLE çalışabilmekte ve sınırsız kullanım olanağı sağlamaktadır Avrupa Birliği CE işareti taşımasıyla da güvenirliliğini sağlamaktadır. 

KULLANIM ALANLARI
* BÜYÜKBAŞ HAYANLAR
* KÜÇÜKBAŞ HAYVANLAR
* DOMUZ (Çiftlik veya Yabani Domuz)
* DEVE
* AT veya diğer diğer binek hayvanları
* KEDİ - KÖPEK
* TAVUK veya diğer kanatlı hayvanlar

SİSTEM NASIL ÇALIŞIR
Alttaki resimde de görüldüğü gibi yüksek volttaki elektrik şoku tellerde dolaşır herhangi bir toprağa temas eden cisim değdiğinde bu cisim üzerinden toprağa doğru  hareket eder ve canlıya anlık şok etkisi yapar, artık o hayvan tekrar tekrar çite yaklaşamaz. Bu nedenle elektrik şoklarının etkili olması için sistem en iyi şekilde birden fazla noktadan topraklanmalıdır. Ne kadar iyi topraklama yapılırsa hem sistem güvenliği hem de sistemin etkisi o kadar arttırılmış olur.